Acta Biologica Turcica

Prof. Dr. Ferit BİNGEL Anma Sayısı

Ord. Prof. Dr. Curt KOSSWIG tarafından kurulmuş olan Acta Biologica Turcica (Türk Biyoloji Dergisi) Türkiye’de biyolojinin gelişimine katkı sağlayan bilim insanlarını anma konusunda hassas davranmıştır. Bu bağlamda Deniz Bilimleri alanında ülkemize büyük katkılar yapmış olan ve 2021 yılında kaybettiğimiz değerli bilim insanı Prof. Dr. Ferit BİNGEL anısına Anma Sayısı yayınlanmasına karar verilmiştir. Derginin 2022 yılı 2. sayısı bu kapsamda ayrılmıştır. Derginin misafir editörlüğü Prof. Dr. Ali Cemal GÜCÜ tarafından yürütülecektir. Türkiye denizleri ve balıkçılığı adına önemli çalışmalara imza atmış ve değerli bilim insanlarının yetişmesine büyük emeği geçmiş olan hocamızın anısını yaşatmak için katkılarınız bekliyoruz.

Anma özel sayısı için Ferit Bingel hocanın uzmanlık alanı olan balık ve balıkçılık konusunda her türlü çalışma kabul edilecektir. Gönderilen makaleler hakem değerlendirmesinden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

 

Prof. Dr. Ferit BİNGEL hocamızın özgeçmişi için aşağıdaki linki tıklayınız.

https://memoriam.metu.edu.tr/prof-dr-ferit-bingel/


 

 

 

 

E-ISSN: 2458-7893


Journal Homepage Image

Vol 35, No 2 (2022)

Table of Contents

Articles

Devrim TEZCAN
PDF
A0:1-3
Ali Cemal GÜCÜ, Ferit BİNGEL
PDF
A1:1-12
Erhan MUTLU, Mehmet Cengiz DEVAL, Claudia MIGLIETTA, İsmet SAYGU, Ilaria de MEO
PDF
A2:1-22
Nazli DEMIREL, Güzin GÜL, Ahsen YÜKSEK
PDF
A3:1-9
Mustafa ZENGİN
PDF
A4:1-24
Gizem AKKUŞ, Ali Cemal GÜCÜ
PDF
A5:1-12
Murat ŞİRİN, Mukadder ARSLAN İHSANOĞLU, İsmail Burak DABAN, Ali İŞMEN, Haşim İNCEOĞLU, Engin KOCABAŞ, Gençtan Erman UĞUR, Alpaslan KARA, Habib BAL
PDF
A6:1-12
Sinan MAVRUK, Ahsen YÜKSEK, İsmet SAYGU, Dursun AVŞAR
PDF
A7:1-10
Deniz İNNAL
PDF
A8:1-11
Merve KURT, Ali Cemal GÜCÜ
PDF
A9:1-11