Acta Biologica Turcica

Prof. Dr. Dursun AVŞAR Anma Sayısı

Ord. Prof. Dr. Curt KOSSWIG tarafından kurulmuş olan Acta Biologica Turcica (Türk Biyoloji Dergisi) Türkiye’de biyolojinin gelişimine katkı sağlayan bilim insanlarını anma konusunda hassas davranmıştır. Bu bağlamda Deniz Bilimleri alanında ülkemize büyük katkılar yapmış olan ve 2022 yılında kaybettiğimiz değerli bilim insanı Prof. Dr. Dursun AVŞAR anısına Anma Sayısı yayınlanmasına karar verilmiştir. Derginin 2023 yılı 3. sayısı bu kapsamda ayrılmıştır. Türkiye denizleri ve balıkçılığı adına önemli çalışmalara imza atmış ve değerli bilim insanlarının yetişmesine büyük emeği geçmiş olan hocamızın anısını yaşatmak için katkılarınızı bekliyoruz.

Anma özel sayısı için su ürünleri ile ilgili her türlü çalışma kabul edilecektir. Gönderilen makaleler hakem değerlendirmesinden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

 

Prof. Dr. Dursun AVŞAR hocamızın özgeçmişi için aşağıdaki linki tıklayınız.Acta Biologica Turcica is an international, double-blind, peer-reviewed, quick-refereed, open-access journal. It publishes original research, technical notes, short communications, and book review. This journal covers all topics related to biology. Authors are encouraged to submit complete, unpublished, original works that are not under review in any other journals. Manuscripts are processed using an online system, ensuring efficient and timely evaluations. There is no page charge for publishing in the Journal. There is no restriction on the length of the papers.

 

The journal is published online quarterly (January, April, July, and October). The online version is free to access and download.

 

Indexing

Google Scholar, PKP (Public Knowledge Project), Journal TOCs, Scientific Indexing Services (SIS), The Journal Impact Factor (JIF), Universal Impact Factor, International Scientific Indexing ISI(, Directory of Research Journals Indexing (DRJI), Open Academic Journals Index (OAJI)

 

e-mail: actabiologicaturcica@gmail.com


Vol 36, No 3 (2023)

Table of Contents

Articles

Erdoğan ÇİÇEK, Sinan MAVRUK
PDF
J1:1-11
Dursun AVŞAR
PDF
J2:1-12
Hacer YELDAN, Erdoğan ÇİÇEK, Dursun AVŞAR, Meltem MANAŞIRLI
PDF
J3:1-6
Gizem AKKUŞ, Ali Cemal GÜCÜ
PDF
J4:1-10
Cemre AVŞAR
PDF
J5:1-8
Gürkan AKBULUT, Sinan MAVRUK
PDF
J6:1-7
Abuzer ÇELEKLİ, Rümeysa YAZGAN, Sidar YAYGIR
PDF
J7:1-9
Burak AKYOL, Meltem MANAŞIRLI
PDF
J8:1-8
İsmail Burak DABAN, Yusuf ŞEN, Alkan ÖZTEKİN, Adnan AYAZ, Uğur ALTINAĞAÇ, Ali İŞMEN, Ahsen YÜKSEK, Uğur ÖZEKİNCİ, Fikret ÇAKIR, Tekin DEMİRKIRAN, Gençtan Erman UĞUR, Oğuzhan AYAZ, Buminhan Burkay SELÇUK
PDF
J9:1-7
Alpaslan KARA, Ahsen YÜKSEK
PDF
J10:1-11
Sinan MAVRUK, Dursun AVŞAR
PDF
J11:1-16